След драма в последните минути на мача „ИУ Варна” победи „Черноморец” с 81:78 (13:19, 15:20, 26:20, 27:19). Бургазлии бяха водещи в резултата през по-голямата част на срещата, но в третия период домакините обърнаха развоя на играта.

Въпреки загубата в двубоя от третия кръг на „А” група – Изток, „ИУ Варна” остана на второ място

Двата тима са с актив от по 5 т., но „акулите” запазиха лидерството си благодарение на по-добрата точкова разлика. С по 4 т. в подреждането следват „Шумен” и „Чавдар”. Изключително резултатното и инфарктно дерби между тях завърши с победа за шуменци със 104:102.

Още в началото на мача, който се игра в залата на „Икономическия университет” във Варна, беше ясно, че двубоят ще е оспорван

Момчетата на треньора Йордан Колев започнаха концентрирано и поведоха след първите десет минути – 19:13.

Крехката преднина бе стопена от домакините 4 минути след началото на втория период, като сведоха пасива си до 2 точки – 23:25

До почивката обаче „Черноморец” удържа на натиска и се оттегли с преднина от 11 т. – 39:28.

Натрупаният аванс „акулите” съхраниха и след подновяването на играта и дори го увеличиха на 16 т. – 48:31. Две минути преди края на третата част варненци избухнаха, стопиха изоставането си и спечелиха периода с 26:20.

В заключителните десет минути домакините стигнаха и до изравняване – 69:69 и обърнаха резултата, за да се стигне до истинска драма в последните три минути от мача

„ИУ Варна” поведе с четири точки – 73:69, последва гонене в резултата, а тройка на Роберт Георгиев 45 секунди преди края даде преднина от точка на „Черноморец”  -78:77. Цветомир Куртев върна точката преднина на своя тим, а след това бургазлии не успяха да се възползват от шансовете си.

За „икономистите” Цветомир Куртев завърши с 27 точки, Мартин Коцев записа дабъл-дабъл – 16 точки и 10 борби

За „Черноморец” Роберт Георгиев вкара 27 точки, Христо Николов завърши с 15, а с по 12 точки се отчетоха Георги Кендеров и Анди Франсис.

Следващият мач на „Черноморец” по програма е на 18 ноември. Бургаският тим е домакин на „Чавдар”. В първата среща между двата отбора на старта в първенството завърши с победа за „акулите” – 81:60.