Девета победа в първенството на Югоизточната Трета лига постигна „Созопол”. „Небесносините” се наложиха с 3:1 при гостуването си на „Димитровград”, успех, който изстреля тима от черноморското курортно градче на второ място.

С актив от 29 т. момчетата на Маргарит Димов „вампирите” са пред „Марица” /Пд/ – 28 т. и „Загорец” /Нова Загора/ – 27 т. Петата позиция е за „Черноморец” – 22 т., който завъртя самоубийствено равенство със загорци

Антонио Ласков откри резултата в 10-тата минута, но половин час по-късно резултатът бе изравнен. В 46-тата минута беше отсъдена дузпа след грубо нарушение в наказателното поле срещу Коларов, който принудително бе сменен.

От бялата точка точен беше Станимир Баев. Той се разписа и за крайното 1:3, което оформи в 68-ата минута след красиво изпълнение

На 10 ноември „Созопол” гостува на осмия в класирането „Миньор”.