Футболистите на „Черноморец” пропуснаха да спечелят домакинския мач срещу прекия си конкурент в Югоизточната „В” група „Марица” /Пловдив/.

След куп пропуски бургаският тим загуби с 2:3 двубоя от единадесетия кръг и вече трети мач е без победа. В предходните срещи „акулите” завършиха с реми срещу „Гигант” /0:0/ и срещу „Созопол” /2:2/.

Така с общо три загуби, две равенства и шест победи „Черноморец” има 20 точки, които му отреждат петото място във временното класиране

На четвърта позиция излезе другият пряк конкурент на „акулите” – отборът на „Созопол”, който надви „Куклен” с 1:0 и е с 23 т. Със същия актив е третият „Загорец”. Лидер с 25 точки е „Нефтохимик”, който в изминалия кръг разби „Асеновец” с 6:1. Успехът донесе за „Марица” второто място и 24 т.

„Черноморец” имаше пълно превъзходство през първото полувреме, като през повечето време мачът се игра в половината на гостите. За съжаление, „сините” направиха куп пропуски, а удари на Петър Колев, Жулиен Парушев, Мустафа Мустафа не намериха очертанията на противниковата врата.

„Марица” успяха да организира две по-опасни атаки, като при втората гостите откриха резултата. В 42-ата минута Пламен Табаков получи пас, преодоля защитник и се разписа за 0:1.

Малко преди почивката Георги Тузаков се опита с глава да върне равенството, но вратарят Николов улови топката

През второто полувреме „Черноморец” продължи да диктува играната, но вратарят на гостите беше безгрешен. Така се стигна до 70-ата минута, когато Тодор Тимонов стреля силно от около 30 метра, стражът на „акулите” изби, но Запрян Запрянов посрещна топката с глава и удвои резултата – 0:2.

В 77-ата минута взе пак „Черноморец” успя да материализира усилията си с гол на Жулиен Парушев. Малко по-късно Танчев обаче покачи – 1:3

Бургазлии не се отказаха да преследват поне точката и три минути преди последния съдийски Жулиен Парушев намали – 2:3. За нещо повече обаче времето не стигна.

На 20 октомври, неделя, „Черноморец” има важно гостуване на шестия „Хасково” /18 т./.