Волейболистите на „Нефтохимик 2010” се класираха с лекота за втория кръг в Шампионска лига. Българският шампион се наложи с 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:16) срещу босненския „Младост” (Бръчко) в мач-реванш.

Найден Найденов и компания имаха преднина от 3:1 гейма още в първия мач. Те си осигуриха в аванс класирането след като спечелиха първите два гейма.

Двубоят в зала „Младост” започна сравнително равностойно. Домакините имаха известни проблеми в посрещането, но след 15:15 бургазлии излязоха напред – 17:15 и до края на частта не отстъпиха лидерството в резултата.

Във втория гейм „Нефтохимик 2010” беше много по-убедителен. След 4:4 в началото, шампионите дръпнаха с 4 точки, за да затворят периода с убедителното 25:19.
При 2:0 гейма старши треньорът Найден Найденов направи пълна промяна в състава за третата част. В игра влязоха резервите Петър Христов, Александър Симеонов, Димо Димов, Стоян Самунев, либерото Мартин Иванов и 16-годишният Денис Карягин, за когото този мач беше дебютен в най-силния европейски турнир. Българите започнаха неубедително и „Младост” спечели с 25:19.

Изпълнителният директор Теодор Салпаров имаше сериозна подкрепа в залата, в лицето на своята половинка Ралица Паскалева и техният син Максим

В четвъртия гейм обаче „Нефтохимик 2010” взе преднина още в началото. Спорна ситуация при 7:7 доведе до жълт картон за либерото на бургаския тим Теодор Салпаров заради изразена бурна реакция от резервната скамейка. Със силни сервиси нашите пропукаха посрещането на съперника и поведоха със сериозна преднина, за да вземат гейма при 25:16, а с това да спечелят реванша и да се класират за следващия етап от надпреварата.

Най-резултатен за „Нефтохимик 2010” бе капитанът Георги Петров с 12 точки (2 аса), 9 добави Петър Христов (1 блокада), а 16-годишният Денис Карягин реализира 8.

Следващият съперник на българския шампион ще е победителят от двойката „Младост” (Загреб) и „Войводина” (Нови Сад). В първата среща сърбите се наложиха с 3:2 като гост. По програма двубоят от втори кръг е на 24 октомври.

Георги Братоев, който претърпя операция на глезена, изгледа победата на своите съотборници в компанията на помощник треньора на футболния „Нефтохимик“ Станимир Димитров и президента на волейболния „Дея Волей“ д-р Александър Маджуров

Тази събота, 20 октомври, стартира първенството на Националната волейболна Суперлига на България. В първи кръг „Нефтохимик 2010” е домакин на „Добруджа”. Мачът в зала „Младост” е от 17:30 ч.

Съставът на „Нефтохимик 2010”: Любомир Агонцев, Дмитрий Яковлев, Георги Петров, Николай Къртев, Илия Петков, Савелий Поздняков, Теодор Салпаров – либеро /Петър Христов, Александър Симеонов, Димо Димов, Стоян Самунев, либерото Мартин Иванов и 16-годишният Денис Карягин/.

снимки: BurgasNews