Успешно начало в първенството на мъжката „А” баскетболна лига постави отборът на „Черноморец”. Водени от новия си капитан Христо Николов – Гларуса, в първата среща за новия сезон бургазлии победиха „Чавдар” /Троян/ с 81:60 /22:10, 13:15, 11:19, 25:16/.

В дебютното си участие за родния „Черноморец” опитният 33-годишен баскетболист направи отличен мач и записа в актива си 26 точки, 6 борби, 4 асистенции и 3 откраднати топки

Ако 202-сантиметровото острие остане в Бургас до края на сезона, то той ще изиграе огромна роля в осъществяването на целите на „акулите” – завръщане в елитната група.

Момчетата на новия старши треньор Йордан Колев владееха играта през целия мач, като единствено във втория и третия период изоставаха по точки, но не и в резултата, като натрупаха сериозна разлика.

„Черноморец” започна в мача със серия от 11:2, затвори частта при 22:10, а на почивката се оттегли с преднина от 20 точки – 45:25. Леките колебания в третия периода позволиха на домакините от „Чавдар” само да намалят разликата, но не и да стигнат до обрат.

Неудържимите в заключителната част „акули” разпиляха защитата на съперника с 25:16 и спечелиха с убедителен резултат – 81:60 при гостуването си в Троян

След Христо Николов, с добри показатели в мача се отчетоха новите попълнения Робърт Георгиев – 15 т. и Георги Кендеров – 11 точки. Украинецът Виталий Телчоров завърши със 7 т., Стоян Милчев – 2, Димитър Найденов – 8, Анди Франсис – 8, Ангел Димитров – 4, Николай Георгиев, Мартин Чоков.

Във временното класиране на първото място се наредиха баскетболистите на Йордан Колев.

В следващия кръг „Черноморец” е домакин на „Шумен”, който изненада „Икономически университет” /Варна/ с 90:82 в другия мач от група Изток. „Чавдар” гостува на „ИУ Варна”. Двубоят в зала „Бойчо Брънзов” е на 21 октомври, неделя, от 17:00 часа.