Дебютантът в националната волейболна Суперлига – мъже „Дея Волей” завърши без победа в приятелски турнир, организиран от „Черно море” във Варна. Мачовете от надпреварата бяха част от последния етап от подготовката на бургаския тим за предстоящия сезон в елитната група.

Под ръководството на новия старши треньор Христо Райчев, отборът на „Дея Волей” загуби всички двубои, спечелвайки само един гейм

Волейболистите отстъпиха пред „Добруджа 07” с 0:3 (8:25, 16:25, 15:25), „Черно море” с 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 16:25) и „Дунав” /Русе/ с 0:3.

Турнирът спечелиха домакините от Варна, които записаха три от три успеха. Втори се класира „Добруджа 07” с две победи и една загуба, а трети остана новакът „Дунав” с една победа и две загуби.

Резултати: Дея спорт – Добруджа 0:3, Черно море – Дунав 3:2, Дунав – Добруджа 1:3, Черно море – Дея спорт 1:3, Дея спорт – Дунав 0:3, Черно море – Добруджа 3:1

За новия сезон в Суперлигата за „Дея Волей” ще играят познатите ни Христо Велков, капитанът Георги Димитров, Стоян Златев, Георги Петров, Александър Борисов, Никола Ковачевски, Мартин Христов.

Новите попълнение са пет: Радослав Димитров – разпределител /Тетевен Волей/, Мирослав Братанов – посрещач /ЦСКА, Франция/, Кристофър Петров – център/блокировач /Славия/, Георги Михалев – посрещач /Монтана/ и Дейвид Кръстев – посрещач /Пирин Разлог/.

В първия кръг на волейболната Суперлига на България „Дея Волей” ще дебютира с гостуване на „Миньор” /Перник/

Шампионът и новият стар носител на Суперкупата „Нефтохимик 2010” стартира с домакинство. Първенството в родния шампионат започва на 12 октомври, петък.