България започна с победа в Лигата на нациите

Българският национален отбор по футбол започна с успех участието си в новия турнир на УЕФА – „Лига на нациите“. „Лъвовете“ победиха с 2:1 Словения в първия си двубой от група 3 на зона „C“, а трите точки за футболистите на Петър Хубчев донесе Божидар Краев, който отбеляза двата гола. Краев се разписа в 3-та и 59-та минута, а Миха Зайц вкара за домакините в 38-та.

Мачът стартира отлично за нашите момчета, които поведоха в 3-та минута

Кирил Десподов намери Божидар Краев, който с плътен удар от 22 метра срази вратата на словенците.

Словенците отговориха с центрирания в наказателното поле на „лъвовете“, но Николай Бодуров и Божидар Чорбаджийски показаха характер.

В следващите минути домакините пресираха вратата на Пламен Илиев чред ударите на Шпорар и неговите съотборници, но те не дадоха резултат.

„Лъвовете“ намериха начин да окажат контрол върху събитията на терена, като Десподов, Попов и Краев максимално застрашиха противниковата отбрана.

В 40-та минута Словения стигна до изравнителния гол

След центриране на Скубиц, Зайц с глава изпрати топката в горния десен ъгъл.

Второто полувреме започна с домакински натиск, който можеше да обърне развоя на мача в самото начало. Зайц стреля от фаул, но ударът му прелетя над вратата.

Домакините реализираха първата си голова опасност в 53-та минута, когато Куртич стреля застрашително към вратата на Пламен Илиев, но безстрашният ни вратар се справи великолепно със ситуацията.

В 59-та минута Божидар Краев реши изхода на двубоя в полза на „лъвовете“ след извеждащото подаване на Ивелин Попов и се превърна в герой за България

В следващите минути словенците застрашиха вратата на Пламен Илиев с множество центрирания, но той показа класа при спасяванията си.

В решаващите минути футболистите на Петър Хубчев се защитаваха като истински опълченци и не дадоха никакви шансове на противника си да изравни.

По този начин „лъвовете“ започнаха новия турнир на УЕФА с ценни три точки. В неделя българите ще играят с Норвегия на „Васил Левски“.

СЛОВЕНИЯ – БЪЛГАРИЯ 1:2

0:1 Божидар Краев 3′

1:1 Миха Зайц 40′

1:2 Божидар Краев 59′

Словения (4-2-3-1): Вид Белец – Нейц Скубиц, Алиаж Струна, Миха Мевля, Боян Йокич /к/ – Рене Кърхин (66′ – Роман Безяк), Ясмин Куртич – Кевин Кампл (83′ – Амир Дервишевич), Миха Зайц, Бенямин Вербич – Андраж Шпорар (73′ – Тим Матавж)

Селекционер: Томаж Кавчич

България (4-2-3-1): Пламен Илиев – Иван Бандаловски, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Васил Божиков (46′ – Ангел Лясков) – Георги Костадинов, Симеон Славчев – Тодор Неделев (82′ – Иван Горанов), Божидар Краев (72′ – Мартин Райнов), Кирил Десподов – Ивелин Попов /к/

Селекционер: Петър Хубчев