В дебютното си участие в турнира по волейбол за момичета и момчета „Купа Южно Черно море 2018” отборът на ВК „Бургас 2007” се класира на второ място. Десетото юбилейно издание на надпреварата се проведе в Обзор и бе спечелено от състава на ВК „Перун” /Варна/.

Бургаските състезателки успяха да запишат една победа и загуба в груповата фаза. Във възрастова група 2002/2003 г. нашият тим стартира с 3:2 срещу ВК „Тополово” /Тополово/. Във втория мач обаче „Бургас 2007” отстъпи с 0:3 пред ВК „Перун”. Двата отбора се срещнаха и на финала, където възпитаничките на треньора Георги Делчев дадоха сериозен отпор и успяха да вземат гейм за крайното 1:3.

Участието на бургаските волейболистки в турнира бе част от предсезонната им подготовка за новия сезон при подрастващите.

При момчета турнирът спечелиха състезателите на СКВ „Павликени”, който победи в заключителния мач ВК „Черноморец” с 3:0.

Резултати момичета: ВК „Тополово“ (Тополово) – ВК „Бургас 2007” (Бургас) – 2:3; ВК „Перун“ (Варна) – ВК „Тополово“ – 3:0; ВК „Перун“ – ВК „Бургас 2007” – 3:0; Финал – ВК „Перун“ – ВК „Бургас 2007“ – 3:1.
снимка: архив, BurgasNews