Отборът на Левски започна крайно неубедително участието си в Лига Европа. „Сините“ допуснаха загуба с 0:1 при гостуването си на Вадуц в мача от първия квалификационен кръг на Лига Европа и сега ги очаква много труден реванш на стадион „Георги Аспарухов“ след седмица.

Единственото попадение в двубоя на „Райнпарк Щадион“, който бе изгледан на живо от боса на бълграския гранд Спас Русев, бе дело на Мохамед Кулибали в 14-ата минута.

Официален дебют за тима от Герена направи новото попълнение Давиде Мариани, който обаче се контузи малко повече от 10 минути преди края на срещата, и напусна принудително.

Лошата новината за Делио Роси бе, че минути преди първия съдийски сигнал, по време на загрявката Хали Тиам се контузи и стана ясно, че няма да може да вземе участие в двубоя. Полузащитникът бе заменен от Антъни Белмонт, който обаче не оправда очакванията, и допусна редица неточности в протежението на срещата с тима от Лихтенщайн.

Едни от най-изпъкващите играчи на Левски срещу Вадуц бяха Габриел Обертан, Иван Горанов и Давид Яблонски. Именно те бяха и в основата на повечето създадени положения пред съперниковата врата. Момчетата на Делио Роси обаче така и не успяха да стигнат до попадение.
Вадуц, който се състезава във втора дивизия на Швейцария, тъй като Лихтенщайн няма собствена лига, игра според очакванията – по-прибрано и разчиташе на бързи контраатаки. Левски имаше подчертано териториално предимство през цялата среща, но така и не успя да създаде опасна голова ситуация. Софиянци показаха старата си слабост, а в края на двубоя и Жорди Гомес накуцваше, което е поредният проблем пред Роси преди реванша.

Домакините се възползваха от една контра атака в 14-ата минута и откриха резултата. Досу бързо напредна отдясно, зави рязко и стигна до зоната пред наказателното поле, където подаде на Мохамед Кулибали. Той си спря добре пред пеналта и с прецизен диагонален удар прати топката в горния ляв ъгъл на Божидар Митрев за 1:0.

Постепенно териториалното превъзходство на Левски стана осезаемо, но момчетата на Делио Роси така не успяха да намерят верния път към вратата на съперника до края на първите 45 минути.

В началото на втората част „сините“ упражниха натиск, а на два пъти изстрели на Серджиу Буш минаваха покрай целта.

„Уважаеми привърженици на Левски, умоляваме ви да се въздържате към обиди на расистка основа към играчите на съперника. В противен случай, срещата може да бъде приключена“. По този начин започна второто полувреме, тъй като делегатите на УЕФА са видели неправомерно поведение на „синята“ агитка на стадиона в Лихтенщайн.

Натискът на „сините“ продължи и в 66-ата минута Иван Горанов получи отляво от Белмонт, след това центрира в пеналта. Топката достигна до заменилия принудително преди мача Хали Тиам – полузащитник, който обаче се подхлъзна. Наблизо бе Милош Цветкович, който навлезе в наказателното поле и потърси Буш. Защитник обаче изчисти от гол линията.

В 79-ата минута Давиде Мариани получи травма, а мястото му зае нападателят Станислав Костов. В заключителните минути на двубоя Обертан навлезе заплашително в пеналта, но отбраната на домакините се справи. Възпитаниците на Делио Роси продължиха да натискат съперника си, но след достигането до наказателното поле, сякаш губеха идея как да отбележат.

Вторият двубой е на 17 юли от 18.45 часа.