Отборът на Република Корея шокира световния шампион Германия и го изпрати обратно у дома. Немците отпаднаха на Мондиал 2018 след загуба с 0:2 в последния си мач в Група „F” на Световното първенство в Русия. И двата гола паднаха в добавеното време на мача – в 93-ата Йонг-Гвон Ким бе точен за 1:0, а в 96-ата Сон Хюн-Мин оформи крайния резултат.

Крахът за Германия е тотален, тъй като за първи път в историята си немците не успяват да прескочат груповата фаза на надпреварата. Шампионите от Мондиал 2014 останаха на последното четвърто място в групата с 3 точки. С толкова е и Южна Корея на третата позиция, а първите две места заеха съответно Швеция и Мексико. Скандинавците днес сразиха „ацтеките” с 3:0, като и двата тима продължават наперд.

Безидейният Бундестим цял мач се измъчи срещу непретенциозните азиатци. Не създаде нещо повече от лек смут пред вратата им, където отличен мач направи вратарят на корейците Хьонвуу Йо.

Азиатците преди всичко се стремяха да не допуснат гол във вратата си и залагаха предимно на дефанзивни действия. В края на първото полувреме Сон падна в наказателното поле, но реферът правилно не отсъди дузпа.

Три минути след почивката германците имаха златен шанс за гол, но стражът Йо направи блестящо спасяване след удар с глава на Леон Горецка. Малко след това Вернер направи пропуск, а секунди по-късно корейски футболист застраши вратата на Нойер, но до гол не се стигна.

В 80-ата минута немците германците бяха много близо до заветния гол, нос лед центриране отдясно стражът Йо успя да играе с топката, след това нито един футболист в зелено не съумя да нанесе голов удар.

Най-интересното се случи в края на мача. Защитникът Матс Хумелс направи непростим пропуск в 87-ата минута и резултатът остана непроменен. Централният бранител получи шанс да забие топката с глава в корейската врата след отлично центриране на Месут Йозил, но уцели топката с рамо и тя излезе в аут. Веднага след това Тони Кроос застраши Йо, но корейският страж отново спаси.

Добавеното време се превърна в истински кошмар за Германия. Първо Йонг-Гвон Ким се възползва от разбъркване пред Нойер и от непосредствена близост опъна мрежата. Американският рефер Марк Гайгър се консултира със системата ВАР и видя, че топката е достигнала до голмайстора Ким, след като с нея е играл последно Тони Кроос, така че в тази ситуация не е имало засада. Германците се хвърлиха в атака, но Йо бе непробиваем на вратата на Южна Корея, а в 96-ата минута Хюн Мин Сон сложи точка на спора, правейки резултата 2:0.

Той получи дълъг пас и изпрати топката в опразнената от Нойер врата, който подпомагаше отбора си в предни позиции. Така съвсем заслужено немците отпаднаха, а корейците сътвориха сензацията на Мондиял 2018 – детронираха световните шампиони в Русия.