Хърватия записа една от най-великите победи във футболната си история. „Шахматистите“ изумиха света, след като се разправиха по категоричен начин с Аржентина. Дербито от група D на Мондиал 2018 завърши с класически успех 3:0, а това сякаш бе най-малкото, с което се отърваха безидейните латиноаемрикански звезди.

Всичко това поставя под сериозна въпросителна бъдещето на Лео Меси и компания в турнира, като „албиселесте“ ще трябва да се надяват на положителни резултати в групата, за да се доберат някак си на осминафиналите.

На стадиона в Нижни Новгород определено имаше един тим и това бяха хърватите. Първият им гол падна малко след почивката, когато Анте Ребич се възползва от кошмарна грешка на вратаря Кабайеро. 10 минути преди последния съдийски сигнал, интригата бе убита от фамозен гол на Лука Модрич. В даденото пордължение, футболната „присъда“ на Аржентина бе подписана от попадение на Иван Ракитич. Въпросният можеше да вкара и малко по-рано, но намери сглобката след изпълнение на фаул.

Така Хърватия оглави класирането в групата с пълен точков актив, докато Исландия и Аржентина сякаш до последно ще си оспорват така жадуваното второ място.

Франция пък постигна втората си победа на Мондиал 2018. В мач от група „С“ на турнира „петлите“ сломиха с 1:0 Перу. Единственият гол на стадиона в Екатеринбург вкара Килиан Мбапе в 34-ата минута. С успеха възпитаниците на Дидие Дешан събраха 6 точки и освен, че са лидер в групата, се класираха за 1/8-финалите на турнира. В същото време „инките“ отпадат, след като това бе второ поредно поражение за тях.

Дания и Австралия завършиха 1:1. Головете на „Космос Арена“ в Самара бяха дело на Кристиян Ериксен (7) и Миле Йединак (38) дузпа.

Днес в 15:00 часа Бразиля и Коста Рика се изправят един срещу друг във втория си двубой от група „Е“ на световното първенство. От 18:00 часа играят Исландия и Нигерия, а от 21:00 часа Сърбия се изправя срещу Швейцария.