Състезателите на ЯК „Порт Бургас” Димитър Шангов и Клемент Саръстов спечелиха сребро и бронз в клас Лазер 4,7 от регата „Циклон”. Извън призовата тройка остана съотборничката им Станислава Тодорова. Първа в генералното класиране се нареди Калина Маринова от „Черно море Бриз”.
Победител в клас Лазер Стандарт – младежи, стана Любен Тенекеджиев, а неговият съотборник от „Порт Бургас” Красимир Наумов завърши втори при мъжете.

В регатата участваха над 80 ветроходци. Следващото голямо състезание е регата „Черноморец 2018” в акваторията на Бургаския залив. Надпреварата ще се проведе от 21 до 24 юни, а гонките ще са пред моста.

Tрадиционната регата ще се проведе в класовете: Оптимист, Кадет, Лазер 4.7, 420, 470 и Фин. Проявата се организира от Яхтклуб „Черноморец Бургас” и Община Бургас. Официалното откриване е на 22 юни, петък. Стартът на първата гонка за деня е от 13.00 ч.