Хандбалистите на „Фрегата” се класираха на шесто място в държавното първенство за младежи до 19 г. За разпределение на 5-6 място „Осъм” /Ловеч/ взе сладък реванш, след като в предварителната фаза момчетата на треньора Иван Радев победиха с 34:30 /16:9/. Във финала бургазлии загубиха от ловчавлии с 14:22 /5:11/.

В груповата фаза „Фрегата” загуби от „Спартак” с 27:32:27 /11:12/ и от „Локомотив” /ГО/ с 35:39 /19:25/, като зае трето място.

Шампион за сезон 2017/2018 стана „Локомотив” /Горна Оряховица/, който разби домакините от „Хасково” с 50:23. Носител на бронзовите медали стана тимът на „Спартак” /Варна/. В малкия финал те се наложиха с 48:40 срещу „Интер” /Благоевград/.

Класиране: 1. ХК „Локомотив“ Горна Оряховица; 2. ХК „Асти – 91“ Хасково; 3. ХК „Спартак“ Варна; 4. ХК „Интер“ Благоевград; 5. ХК „Осъм „Ловеч“; 6. ХК „Фрегата“; 7. ХК „Левски“ Левски; 8. ХК „Шумен-61“ Шумен.