Волейболният „Нефтохимик 2010” доказа, че е хегемонът в родния шампионат при мъжете. Бургаският тим стана отново шампион на България, след като спечели и третия финален мач с ЦСКА. Така тимът, воден от старши треньора Найден Найденов, защити титлата от миналата година, когато наставник бе Петър Дочев.

В третия и последен сблъсък за сезон 2017/2018 отборът на „Нефтохимик 2010” се наложи над ЦСКА в София с 3:1 (25:17, 23:25, 25:17, 25:20) и с 3-0 победи грабна шампионската купа и златните медали.

В първата част гостите натрупаха солиден аванс от 6 точки при 18:12, когато на сервис бе Георги Братоев. В игра за ЦСКА се появи Яни Георгиев на мястото на Ивайло Стефанов. Бургазлии знаеха как да запазят преднината си и поведоха.
В началото на втория гейм Ивайло Стефанов се върна на полето. ЦСКА игра по-стабилно в тази част, с по-малко грешки.

„Червените” поведоха с четири точки при първото техническо прекъсване. В края „Нефтохимик 2010” стигна до равенство при 22:22 след два аса на Валентин Братоев. При 24:23 за домакините грешка на гостите доведе до равенство в геймовете.

В третaта част, подобно на първата, „Нефтохимик 2010” доминираше. Бургазлии дръпнаха в резултата още в началото и до края не изпуснаха инициативата.

В четвъртия гейм бургазлии имаха преднина от две точки при първата задължителна пауза. Постепенно те увеличаваха аванса си с разумна и стабилна игра, за да сложат точка на спора при 3:1.

Така бургазлии направиха златен требъл, след като в началото на сезона спечелиха Суперкупата на страната, след това и Купата на България, а сега и прибавиха и шампионската титла, както и премия от 15 000 лв.

ЦСКА се окичи с бронзовите медали, след като завърши на 3-о място в редовния сезон. Среброто е за отбора на „Монтана“, който приключи втори в крайното класиране на редовния сезон, но отпадна в полуфиналните плейофи.