В последния 1/4-финален двубой от Суперлигата при мъжете, „Нефтохимик 2010” разби „Марек Юнион Ивкони” с 3:0 гейма. Така очакванията за оспорван двубой не се оправдаха, а шампионите победиха с 2-1 мача и се класираха за полуфиналната фаза от надпреварата. За „Марек” сезонът приключи.

В третия решаващ двубой домакините от Бургас постигнаха убедителен успех. Първия гейм, в който интригата имаше само в началото до първото техническо прекъсване, дошло в полза на „Марек” – 7:8, „Нефтохимик 2010” затвори при 20. В останалите две части бургазлии бяха просто безпощадни. Те взеха преднина още в началните минути и без проблем спечелиха периодите с 25:13 и 25:16.

„Играхме много прецизно на всички елементи и тактически стояхме добре в мача. Ефективността на сервиса ни беше много добра, бяхме перфектни на блокада. На всички елементи бяхме по-добри от „Марек”. Успяхме да спрем техния нападател Малинга, за разлика от мача, в който паднахме в Дупница. По-класният отбор спечели,” каза либерото и спортен директор на „Нефтохимик 2010” Теодор Салпаров.

В зала „Младост” видео чалъндж отборите ползваха едва три пъти, а мачът приключи за малко повече от час.

В полуфиналния кръг „Нефтохимик 2010” ще се изправи срещу „Пирин” /Разлог/, който по-рано победи с 2-1 „Левски”.

„Монтана” спечели серията срещу „Добруджа” с 2:0 победи и в следващата фаза срещя ЦСКА, който надви с 2-1 мача „Хебър” /Пазарджик/.

В полуфинала се играе до 3 победи от 5 мача. „Нефтохимик 2010” приема в два последователни дни „Пирин”. Мачовете в зала „Младост” са на 23 и 24 март. Първото разменно гостуване е на 29 март в Благоевград. Тъй като залата в Разлог не отговаря на изискванията за провеждане на полуфинални срещи, те ще са символични домакини. Мачове четири и пет, ако се стигне до тях, ща се на 30 март и 5 април.

Полуфиналните двойки: Нефтохимик 2010 – Пирин; Монтана – ЦСКА.

СНИМКИ: Светлана Стойчева