Хандбалистите на „Фрегата” пропуснаха да поднесат изненадата по пътя за плейофите в мъжкото първенство на „А” група. В изтеглен мач от 17-ия кръг бургаският тим отстъпи на „Чардафон” /Габрово/ с 22:26/15:12/.

Така след три поредни победи от началото на пролетния дял в първенството „Фрегата” беше спряна от третия във временното класиране. Габровци, които бяха водени от бившия капитан на бургазлии Христо Йорданов, направиха обрат през второто полувреме на срещата и спечелиха мача в Бургас.

Домакините допуснаха много брак в нападение, като само за вторите 30 минути те удариха 6 греди. Четири поредни попадения за „Чардафон” доведе до равенство в резултата – 16:16 в 36-ата минута. По-късно бургазлии отново върнаха водачеството си при 18:17, но след куп грешки не съумяха да го съхранят. С повече търпеливост и по-богат опит гостите стигнаха до победата.

Десет гола в срещата за „Фрегата” отбеляза Росен Колев.

В мачовете от 15-ия кръг НСА загуби от „Локомотив” /ГО/ с 26:30, а „Спартак” /Варна/ отстъпи пред „Осъм” /Ловеч/ с 23:27. Днес, 11 март, от 14.00 ч. „Фрегата” приема в зала „Младост” лидера „Локомотив” /Варна/, който вече второ първенство не познава вкуса на загубата. Другата среща от кръга е „Пирин” – „Добруджа”.