Черно-бялата дъска събра 28 състезатели в турнира „Шахматна памет”. Шампион с 9 точки стана представителят на ШК „Бургас 64” Вячеслав Тиличеев. На второ място се класира Божидар Иванов – 7 т., а трети се нареди Цветомир Ангелов с 6,5. При ветераните Ангел Ангелов постигна 6,5 т.

В надпреварата до 14 г. Ефим Кан спечели първо място с 6 т. Втори е Николай Желев – 5,5 т., третото място остана за Христо Стоянов – 4 т.

При 10 – годишните победител е Виктория Златева с 4,5 т., а нейни подгласници с по 4 точки станаха Иван Иванов и Жасмина Кондева.

От 9 до 11 март в Бургас предстои едно от големите предизвикателства за родните шахматисти – десетия мемориал „Александър Хаджипетров”. За поредна година състезателите ще бъдат разделени в две групи. Турнир „А” е за шахматисти с индивидуален международен рейтинг по стандартен шах до 2199 включително, а турнир „Б” е за състезатели с рейтинг до 1899. Наградният фонд и за двата турнира е в размер на 3000 лева. Първите петима в генералното класиране ще получат съответно: 370 лв.; 250 лв.; 200 лв.; 150 лв.; 120 лв.

С рейтинг /бг и межд./ до 2199: първо място – 200 лв.; второ – 180 лв.; трето – 160 лв.; четвърто – 140 лв.; пето – 120 лв.

С рейтинг /бг и межд./ до 1899 съответно: 200 лв.; 180 лв.; 160 лв.; 140 лв.; 120 лв.
За най- добро класиране при жени, ветерани, деца до 10, 12, 14 г. – по 60 лв.

Право на участие в турнира имат всички желаещи, заплатили турнирна такса от 10 лева и одобрени от организатора.

Турнирът ще се проведе в 7 кръга с време за игра по 60 мин. на човек за партия + 30 секунди на всеки ход. Организатор на турнира е ШК „Бургас 64”. Записванията за участие са до 7 март.