Футболистите на „Нефтохимик” записаха успех във втората проверка от зимната си подготовка. След нулевото равенство с „Несебър” през миналата седмица, този път момчетата на Диян Петков победиха като гости „Поморие” с 1:0. Автор на единственото попадение стана новото попълнение Стойко Иванов, който се разписа в 70-ата минута.

За „Поморие” това е първа загуба. На старта на подготовката си футболистите на треньора Веселин Бранимиров стигнаха до нулево реми със „Созопол”.

Студеното време не попречи на двата тима да изнесат интересен мач. През първото полувреме играта бе равностойна. След почивката пред домакините се откри възможност да открият резултата, но ударът на Християн Казаков срещна напречната греда на вратата. В 70-ата минута „шейховете” организираха скоростна атака, която завърши с попадение във вратата на „Поморие”.

Участие в контролата взеха четирима футболисти, които са на проби в „Нефтохимик”. Предстои треньорското ръководство да вземе решение кои от тях ще подпишат договори с тима.

Следващата проверка на „шейховете“ е срещу отбора на „Карнобат”, на 27 януари, от 13:00 ч., на стадион Руен.