„Марек Юнион Ивкони” се оказа неопреодолим за тима на „Дея волей”. Участникът в мъжката Суперлига победи бургазлии с 3:1 в мач от втория кръг на турнира за Купата на България. Срещата се игра в зала „Младост”, а домакините могат да съжаляват за пропуснатия шанс да поднесат приятната изненада в надпреварата.

През първия гейм момчетата на треньора Петър Дочев изоставаха в резултата, но в края изравниха 21:21 и дори поведоха с една точка. Последваха оспорвани минути и още осем изравяния. При последното 27:27 две грешки на домакините подариха гейма на „Марек”, който спечели с 27:29.

За разлика от първия период, във втория „Дея Волей” беше водещият в резултата. Бургазлии спечелиха и двете технически прекъсвания, а по-късно и натрупаха аванс от три точки – 20:17. Последваха силни минути за гостите, които чрез Дулчев и Апостолов пробиха защитата, изравниха 22:22 и взеха превес. Напрежението взе превес в редиците на „Дея Волей” и отново грешки в полето на домакините доведоха до загуба с 24:26.

При 2:0 гейма, момчетата на треньора Петър Дочев започнаха в третия период пределно мобилизирани. Отличната игра на Стоян Самунев, Георги Димитров, Васил Чилов, Александър Борисов и либерото Велков даде резултат и бургазлии взеха гейма с 25:21.
За съжаление, в четвъртата част психически домакините рухнаха. Последното равенство бе при 3:3, след което три аса на Дулчев като че ли разколеба „Дея”. Гостите продължиха да бележат, докато бургазлии положиха всички усилия да спрат „Марек”, който взе четвъртия гейм с 12:25 и спечели мача.

За третия кръг на турнира се класира „Сливнишки герой”, който удари „Арда” с 3:1, „Черно море” победи „Черноморец” (Бяла) с 3:0, „Дунав” се наложи с 3:0 срещу „Ботев” (Луковит), „Миньор” (Перник) отстрани „Град” (Белоградчик) с 3:0, „Тетевен Волей” спечели срещу „Изгрев” (Ябланица) с 3:0.

Така към трети кръг преминават: Сливнишки герой, Черно море, Дунав, Марек Юнион-Ивкони, Миньор (Перник) и Тетевен Волей. В следващата фаза се присъединяват отборите от четвърто до седмо място в Суперлигата, и участниците стават общо десет. След жребий ще се определят двойките за срещите на отборите участници във финалния турнир.

Домакин на финалния кръг ще е „Монтана”. Заключителните мачове за Купата ще се проведат от 12-и до 14-и януари догодина. Срещите, които ще определят финалистите, са на 6-и януари.