Футболистите на ФК „Черноморец 1919” победи с 3:2 „Бяла река” в Зайчар и продължава със страхотното си представяне от началото на сезона. С поредната победа, възпитаниците на Слави Костенски ще зимуват на върха в класирането на „А” областна група с актив от 29 точки, колкото има и вторият „Камено”.

Резултатът още в 3-та минута откри Петър Кънчев, който с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата за 0:1. В 16-та минута футболистите от „Зайчар” изравниха. В ответната атака Петър Кънчев отново върна аванса за своя тим с гол с глава от малкото наказателно поле след асистенция на Стефан Трайков.

В 21-та минута ветеранът бе съборен в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. От бялата точка точен за 1:3 беше Илия Иванов.

След почивката, „акулите” продължиха със своя натиск, но пропуснаха да материализират възможностите за гол. Противно на очакванията, домакините от „Зайчар” върнаха едно попадение след рикошет и изстрел от далечно разстояние.