Вместо възход, отборът на „Нефтохимик 2010” бележи спад. И в играта, и в класирането на националната Суперлига. След „Миньор” и „Левски”, звучен шамар на шампиона нанесе и непретенциозният „Марек”. Бившият тим на старши треньора на „Нефтохимик 2010” Найден Найденов го наказа с 3:2 (22:25, 25:21, 26:24, 21:25, 15:11) и поднесе сензацията в осмия кръг на първенството.

Срещата започна оспорвано и въпреки минималната преднина на гостите от Дупница, бургазлии успяха да спечелят гейма. След това гостите изравниха и без проблем поведоха с 2:1 гейма. Шампионите се върнаха в мача с известна доза късмет и пратиха мача в тайбрек, който обаче не успяха да спечелят.

Това е трета загуба за „Нефтохимик 2010”, който се смъкна на четвърто място във временното класиране с актив от 5 победи, 3 загуби и 17  точки. В следващия кръг, 24 ноември, петък, бургаският тим гостува на последния в подреждането „Арда”.