„Нефтохимик 2010” направи поредна победна крачка в първенството на националната волейболна Суперлига. В мач от третия кръг бургаският тим взе чиста победа срещу „Пирин” /Разлог/ с 3:0 /25:20, 25:23, 25:21/ в зала „Младост”.

В състава на домакините се завърна лекувалият контузя в крака Теодор Салпаров. В първото си участие за сезона той бе подкрепен от своята любима – Ралица Паскалевавидя репортер на BurgasNews. Актрисата от сериала „Откраднат живот” изгледа успеха на „Нефтохимик 2010” и аплодира своята половинка.

В началото на първите два гейма домакините от Бургас трудно намериха своя ритъм, а водещ в резултата беше съперникът. Очаквано шампионите взеха в свои ръце играта и спечелиха двете части.

В доста оспорвания и равностоен трети период „Нефтохимик 2010” за първи път спечели първото техническо прекъсване, но след това се стигна до 12 изравнявания. При последното 20:20 домакините се вдигнаха на щурм и затвориха гейма при 25:21, а с това спечелиха и мача с 3:0.

За победителите най-резултатен беше Вячеслав Шарапович с 14 точки. Валентин Братоев завърши с 11 точки.

В следващия кръг на 20 октомври (петък) Пирин гостува на ЦСКА, а Нефтохимик 2010 гостува на Миньор в Перник.

Само след два дни „Нефтохимик 2010” гостува на „Миньор”. Мачът в Перник е на 20 октомври, петък.