Устремилият се към висшата Суперлига отбор на „Дея Волей” започна ударно на старта в новия сезон на Висшата лига при мъжете. Водени от новия старши треньор Петър Дочев бургаски тим взе чиста победа като домакин на „Раковски” /Севлиево/ в мач от първия кръг. В зала „Младост” волейболистите се справиха без проблем с резултат 3:0.

„Доволен съм от организацията на игра, която ще е основата върху която ще градим някакъв волейбол. Имаше дисциплина и в атака и в защита, извадиха се много топки. Все още сме далеч от това, което ми се иска да бъдем. Съперникът се постара да даде най-доброто от себе си. Поздравявам момчетата, защото те се отнесоха сериозно към този двубой,” каза след срещата треньорът Петър Дочев.

Първите два гейма преминаха на бързи обороти, като домакините ги затвориха при 25:16 и 25:12.

Мачът стана малко по-интригуващ в третия период. Гостите от Севлиево на няколко пъти повеждаха с две точки, но след последното им водачество при 18:20, „Дея Волей” възстанови равенството. Два последователни аса на капитана Георги Петров изведоха отбора напред – 25:22 към първата победа на бургазлии за новия сезон.

Двубоят бе предшестван от грандиозно представяне на състава, който тази година ще се бори за промоция в Суперлигата.

В останалите срещи от предварителна група „Б” основният претендент за промоция в Суперлигата „Дунав” /Русе/ надигра „Черноморец” /Бяла/ с 3:0 гейма, „Виктория Волей” /Пловдив/ спечели градското дерби срещу „Строител” също с 3:0 гейма.

В следващия втори кръг „Дея Волей” гостува на „Строител” в Пловдив.

Отборът на „Дея Волей”: Георги Димитров, Георги Петров, Мартин Христов, Стоян Златев, Стоян Самунев, Христо Велков, Никола Ковачевски, Васил Чилов, Костадин Николов.