Във втори пореден мач отборът на „Нефтохимик 2010” загуби гейм след грешка в края на частта. При гостуването си на завърналия се в елита „Хебър” шампионът спечели с 3:1 /25:20, 25:23, 23:25, 26:24/.

„Всичко можеше да приключи в третия гейм, но в дадени моменти липсва концентрация. Мислим си, че нещата ще станат лесни и допускаме елементарни грешки, от които се възползва съперника. Надявам се с времето да изчистим тези неща и да поддържам постоянна концентрация,” каза след мача треньорът на победителите Найден Найденов, за когото представянето пред родната публика в Пазарджик бе по-особено.

Силният сервис даде преднина на бургазлии в първата част, за да поведат в резултата. Във втората гостите направиха страхотни спасявания, бяха стабилни във важните моменти и дръпнаха с два гейма. В третия „Хебър” отново беше догонващ в резултата, но в края домакините измъкнаха гейма след грешка от начален.

„Нефтохимик 2010” започна силно четвъртия гейм, направи по-малко грешки и заслужено взе своята втора победа в първенството.

Спортният директор Теодор Салпаров пропусна мача в Пазарджик, но подкрепи своите съотборници от резервната скамейка. Най-полезен за „Нефтохимик 2010” беше най-младият татко в състава – Валентин Братоев, който завърши с 21 т.

В останалите срещи „Черно море” победи „Арда” с 3:2, „Монтана” се наложи с 3:1 срещу „Марек”, „Пирин” взе чиста победа 3:0 от „Миньор”. Днес играят „Тетевен Волей” – „Левски” и „Добруджа” – ЦСКА.

В следващия трети кръг „Нефтохимик 2010” е домакин на „Пирин”. Мачът е на 17 октомври, вторник, от 18.30 ч.