Седмица преди старта на шампионата във волейболната първа лига – мъже, отборът на „Дея Спорт” спечели сребърен медал от завършилия в Пловдив приятелски турнир. В спора за първото място бургаските волейболисти отстъпиха от „Дунав” /Русе/ с 3:1 гейма.

В останалите срещи под тепетата момчетата на треньора Петър Дочев победиха домакините от Пловдив – „Строител” с 3:1 /24:26, 25:15, 25:16, 25:22/ и „Виктория Волей” с 3:0 /25:18, 25:23 25:16/, който се класира трети.

Шампионатът във Висшата лига стартира тази седмица. На 14 октомври в зала „Младост” отборът на „Дея Волей” е домакин на „Раковски”. Бургазлии са в група „Б”, където техни съперница са „Дунав”, „Черноморец Бяла”, „Виктория Волей”, „Строител” и „Попово”.