Отборът на „Нефтохимик” направи пореден добър мач, но младостта и неопитността у футболистите им попречиха да се преборят и вземат това, това което им се полагаше. Момчетата на треньора Николай Кръстев отстъпиха с 0:2 при домакинството си на „Марица” /Пд/ в мач от шестия кръг на Втора лига.

Дебют за бургазлии на стадиона в Българово направи новото попълнение китаецът Дзаминг Люй. Централният нападател започна като титуляр и остави много добро впечатление с отличните си включвания.

През първото полувреме домакините тормозеха съперника си с постоянни атаки, но така  не съумяха да материализират положенията си. Отлична възможност за гол пропусна Цветан Филипов, който в 21-ва минута можеше да открие резултата.

След разбъркване в наказателното поле той стреля от линията на наказателното поле но право в ръцете на вратаря на „Марица” Илия Николов който спаси. В 28-ма минута Даниел Стоянов отправи удар към вратата от малък ъгъл, но топката нацели напречната греда. Малко по-късно той направи повторен опит, но Николов се намеси успешно.

През втората част „шейховете” приеха играта в своята половина, а в 56-та минута  допуснаха груба грешка в зашитата, което позволи на гостите да поведат. В 72-та минута футболист на съперника игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер Васимир Ел-Хатиб не реагира. Домакините не се отказаха да преследват гола и на няколко пъти атакуваха остро, но без резултат. Така се стигна до 88 минута, когато след контраатака пловдивчани се отзоваха на стрелкова позиция и Юруков покачи за 0:2.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Ясен Тузаков, Живко Илиев, Кирил Личев, Цветан Филипов, Халибрям Кърмаджъ, Дзаминг Люй, Даниел Стоянов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Георги Жеков, Никола Авджиев, Андрей Казалиев, Симеон Русев, Даниел Стаматов, Живко Колмелов