Шампионът „Лудогорец” победи „Судува” с 2:0 в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Под ръководството на Димитър Димитров – Херо домакините на „Лудогорец Арена” в Разград бяха с класа над съперника, който игра прекалено защитно.

„Организиран съперник, който се задържа основно в собствената си половина. Трудно е да се играе така. Можехме да вкараме и още попадения. Справихме се в голяма степен със задачите си. Успехът дава самочувствие за реванша, който предстои. Имаше и грешки, подробности, които трябва да се отработят. Важно беше да открием резултата. Направихме го, след което имахме 5 положения, които можехме да използваме. Ще направим нужната селекция. Ако не сега, то това ще се случи през зимата,” заяви Херо след мача.

Първото полувреме не предложи абсолютно никакви чисти голови положения. Лудогорец владееше топката през по-голяма част от времето, а единственият по-сериозен шанс за разградчани дойде след центриране на Натанаел към Сисиньо, но бразилецът стреля високо от близко разстояние. Липсваше креативността и последния пас и при двата отбора, а играта постоянно бе накъсвана от нарушения.

През втората част обаче на терена излезе друг Лудогорец. Или може би същият, когото познаваме. Нападателен, бърз и комбинативен футбол бе в основата на успеха на „орлите“. Те се разиграха и затегнаха обръча около вратата на Иван Кардум. В 61-ата минута дойде пробива за българския шампион. Козмин Моци се измъкна хитро от отбраната на литовците и хладнокръвно прониза мрежата с глава след прекрасно центриране на Сисиньо. Разградчани увеличиха още повече натиска, защото усетиха, че могат да измъкнат максималното от срещата и да направят реванша сами за себе си по-лесен.

В 76-ата минута Върджил Мисиджан удвои актива на Лудогорец. Кешеру блестящо се измъкна от бранител в пеналта и стреля, но Иван Кардум отрази с крак, после румънският таран на „орлите“ направи добавка, която отново бе блокирана – този път от защитник на Судува. Тогава Мисиджан намери кълбото в празно пространство и с мощен удар отбеляза красиво попадение в полуопразнената врата.

До края домакините можеха да направят резултата класически, но удар на Жоао Пауло в последните минути се отби в страничния стълб. Все пак, класата си каза думата и Лудогорец спечели убедително с 2:0. Судува не създаде нито едно опасно положение пред вратата на Ренан и ще се надява в реванша това да не се повтори. Българският първенец пък почти е в групите на Лига Европа, като дори 1 гол на литовска земя ще постави Судува в невъзможното положение да отбележи 4 безответни попадения.