Първи успех във Втора лига записа младият отбор на „Нефтохимик”. Без „звезди” в състава си, но със сърцати футболисти на терена бургаският тим обърна с 2:1 дублиращия отбор на шампиона „Лудогорец”. Двубоят от втория кръг на шампионата се игра на стадиона в Българово, където „шейховете” ще приемат домакинствата си през настоящия футболен сезон.

През цялото първо полувреме „Нефтохимик” тормозеше гостите в собствената им половина и владееше играта. След почивката опитният в състава на домакините Станислав Жеков можеше да открие резултата. При изпълнение на пряк свободен удар на Цветан Филипов и разбъркване в наказателното поле, Тачо стреля в горния десен ъгъл на вратата, но ударът му бе избит от капитана на юношеския национален отбор до 19 години Даниел Наумов.

Противно на очакванията и с оглед на случващото се на терена, в 63-ата минута Томас Цвятков откри за „Лудогорец”. Той се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле, където с глава отбеляза. Само седем минути по-късно резервата Георги Жеков изравни. Той излезе сам срещу вратаря, не успя да го прехвърли, но в добавката не сгреши и се разписа за 1:1. Успехът за „шейховете” донесе Цветан Филипов. В 81-ата минута от около 10-12 метра той опъна за втори път мрежата зад Наумов и вдигна на крак публиката на стадиона в Българово. До края на мача „шейховете” имаха възможност да увеличат преднината си, но пропуснаха.

След мача по традиция „шейховете” поздравиха своите верни привърженици. Най-опитният в състава Станислав Жеков не успя да сдържи сълзите си от радостта, побърза да се отправи към съблекалните и пропусна общата снимка с отбора.
В следващия, трети кръг, „Нефтохимик” гостува на „Ботев” във Враца. Мачът е на 5-и август, от 18:00 ч.