Шампионите от „Черноморец” не успяха да защитят миналогодишната си титла и се класираха на пето място в държавното първенство за юноши младша възраст, родени 2001 г. и по-малки.

Бургаският тим завърши с 13 т., колкото има и „Тича. С един гол по-добра голова разлика от изоставащи обаче варненци се изкачиха на четвъртата позиция след като в последната среща от финалите победиха „Черноморец”.

В този заключителен мач психологическият срив при „акулите” оказа влияние върху играта им и резонно те изгубиха.

Преди тежкия финален турнир в Бургас домакините заемаха четвърто място и бяха настроени за победи, като в сметките им не влизаше само лидерът КПС „Варна”. „Черноморец” беше на точка след третия „Локомотив Н.Н.”. Първата грешна стъпка бургазлии направиха именно срещу столичани. В един напълно равностоен двубой при 7:8 домакините пропуснаха да изравнят, а в ответната атака „червено-черните” увеличиха преднината си за крайното 7:9.

Най-добрата възможност за въртележка в класирането „Черноморец” пропиля срещу КПС „Варна”. Момчетата на треньора Петър Йонов водеха с три гола разлика, но в края оспорваният двубой завърши с равенство 8:8. Спечелената точка беше крайно недостатъчна, а със загубата от „Локо” бургазлии се отдалечиха от медалите. Дори и при неуспех варненци пък си бяха осигурили вече златните медали, които са първи в историята на клуба за тази възраст.

В останалите срещи „Черноморец” победи с 10:4 „Аква спорт” и сребърния медалист „Комодор” с 6”4. От 8 до 9 юли отново на басейн „Флора” финали играят жените.

Към момента за настоящия сезон СКВТ „Черноморец” има извоювани бронзов медал при юноши старша възраст и сребро при деца. Мъжкият отбор, в чийто състав играха предимно юноши, се класира шести.

Крайно класиране на топ 6 на България, юноши младша възраст: 1. КПС Варна – 23 т.; 2. Комодор – 19 т.; 3. Локомотив НН – 19 т.(-3 г.); 4. Тича – 13 т.; 5. Черноморец – 13 т. (-1 г.); 6. Аква спорт – 0 т.