Първият отбор на ТК „Черноморец” спечели регионалното отборно първенство по програмата „Тенисът – спорт за всички”. Тя се провежда съвместно от Българска федерация тенис и министерство на младежта и спорта.

Надпреварата беше за момичета и момчета от 8 до 10 г. от Бургас и региона. В шампионата обаче участваха едва шест отбора. Домакините от „Черноморец” се включиха с три състава, което според директора на турнира Веселин Мирчев не е нормално.

На финала „Черноморец 1” се наложиха над първия отбор на ТК „Авеню”, в който игра с човек по-малко, с 3-2 победи. Вторият и третият тим на „Черноморец” определиха бронзовите медалисти след 2-3 победи.

„Очаквах повече клубове и деца да се включат. Не е нормално ние да сме с три отбора, колкото бяха и всички други”, изрази огорчението си пред bgtennis.bg главният треньор на ТК „Черноморец” Веселин Мирчев.