Българските национални отбори – момичета и момчета до 14 г., спечелиха златните медали и купа „Бургас” от завършилия в спортна зала „Бойчо Брънзов” международен турнир по фехтовка. Малките „лъвчета” се пребориха за шампионската титла в оспорвана конкуренция със състезатели от Румъния, Турция, Гърция, Молдова и Словения. Битките на пътеката бяха изключително оспорвани, като над 200 фехтувачи кръстосаха оръжия в турнира, който е кръг от Европейската купа по фехтовка и носи точки за ранглистата.

В индивидуалното класиране бронзови медали за Българя извоюваха трима състезатели на бургаския „Корсар” – Михаела Николова /12 г./, Георги Златаров и Кристина Миланова /до 14 г./. Бронзово отличие спечели и Тодор Стойчев от „Свечников”. Място във финалната шестица зае Габриела Захаринова. Състезателката на клуб „Корсар” се нареди на шеста позиция.

В отборните двубои българските мускетари /до 14 г./ постигнаха голям успех, като оглавиха класирането. В съставите на националните отбори бяха включени състезатели на бургаския „Корсар”, които се представиха на много високо ниво. При момчетата от 20 отбора златото и купата спечелиха: Георги Златаров /Корсар/, Тодор Стойчев /Свечников/, Виктор Филев /Свечников/ и Симеон Михайлов /ЦСКА/. При момичетата за триумфа от 16 тима се пребориха: Габриела Захариева /Корсар/, Кристина Миланова /Корсар/, Калина Атанасова /Свечников/ и Виктория Фентиян /Русе/. Селекционер на националния тим е Ивайло Воденов.

Треньори на бургаските мускетари са Радостин Станчев /на снимката/, Кирил Захаринов, Андриан Иванов, с помощници Петър Иванов и Антония Сарафова и президент на клуба Гергана Христова. Състезанието беше организирано за шеста поредна година от Фехтовална академия „Васил Етрополски”, БФ по фехтовка, община Бургас и клуб „Корсар“.