„Нефтохимик” загуби първия финален плейаут от „Славия” с 0:1, което приближи „шейховете” към директен бараж в един мач срещу третия от Втора лига за място в елита. Единственото попадение в срещата бе дело на Георги Йомов в 9-та минута, който изведе напред своя тим по пътя към спасението в Лигата.

През по-голямата част от мача „Нефтохимик” владееше инициативата, но чистите голови положения пред вратата на гостите липсваха. Срещата започна предпазливо и за двата тима, но „Славия” успя да се възползва от едно неразбирателство в защитата на „шейховете“. Сердеров проби и центрира добре към Йомов, който успя да изпревари Грънчов и матира Янко Георгиев за 0:1.

Бургазлии бяха близо до изравняването, но в 17-ата минута Георги Петков спаси удара на Николай Дюлгеров, а Костадин Хазуров не успя да се разпише от близо, но и страничният рефер вдигна несъществуваща засада.

След това попадение „Нефтохимик” натисна и чрез Хазуров на два пъти можеше да изравни, но „белите“ се разминаха и в двете ситуации. До края на първата част на няколко пъти реферът Георги Димитров изнерви домакините с неадекватните си отсъждания.

През втората част отново бургазлии владееха повече топката, но натискът не даде резултат. В средата на второто полувреме „Нефтохимик” имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Галин Иванов, но такава не бе отсъдена. В крайна сметка до края на мача не паднаха други попадения и „Славия” спечели с 1:0. Реваншът е идния понеделник от 20:00 часа на стадион „Васил Левски“ в София.

„Видях много неща, но при тоя резултат какво да коментирам. Не виждам защо да нямаме шансове. Това е футбол. Феърплей, ако е всичко в играта, имаме нашите шансове. Когато ти вкарат гол, после трудно можеш да се върнеш като няма много положения в мача”, каза Христо Янев след загубата. „Борим се за оцеляване, нормално да има напрежение. Не виждам нищо извън рамките на нормалното. Ще направим всичко възможно по силите си да спасим „Нефтохимик” за радост на феновете, които го подкрепят по невероятен начин”, добави специалистът.

На полувремето два тима от школата на „Нефтохимик” получиха шампионски купи. Формацията U17, водена от Господин Господинов, и родените 2007 година, с треньор Иван Дончев, завоюваха първите места в областните групи и бяха наградени от председателя на зоналния съвет на БФС Николай Желев.