Възпитаникът от школата на БК „Делфин” Константин Костадинов направи поредно блестящо представяне с екипа на „Реал Мадрид”. 13-годишният талант изигра ключова роля при победата на „белия балет” и класира своя тим във финалната четворка в първенството. Това ще е второ участие за 199-сантиметровот крило на финали през този сезон. През февруари Коцето игра за купата по минибаскетбол.

С отбелязаните 29 точки и шест борби българското момче за пореден път доказа, че привличането му в кралския клуб не е случайно. В последния мач от редовния сезон в шампионата на U 14 Константин Константинов и неговите съотборници победиха с 95:53 „Фундал Алкобендас”. Турнирът на файнъл фор в Мадрид ще е в края на май, а при успех „Реал” ще се класира за финалите на цяла Испания.

Припомняме, че в началото на годината Константин Костадинов бе избран за MVP на турнира по минибаскетбол след като отбеляза 25 точки във финала срещу „Уникаха”. Тогава той получи приза си на почивката на сблъсъка за мъжката купа във Витория пред 15 000 зрители. Бургазлията изведе тима си до трофея след успех над селекцията от Малага с 85:64. За по-малко от година Костадин Костадинов попадна в Топ 5 на най-големите таланти в школата на „Реал Мадрид”.