В мач от последния мач 18-и кръг на редовния сезон в мъжкото хандбално първенство „Фрегата” приключи с шокираща загуба от „Локомотив” /ГО/. Това беше напълно неочаквано и нелогично в предвид, че бургазлии имаха за съперник аутсайдера в класирането. Залогът в тази среща беше голям, а загубата изхвърли „Фрегата” от участие във финалната четворка.

В зала „Младост” домакините отстъпиха с 34:37 (19:17). През целия мач „Фрегата” играеше на приливи и отливи – натрупваше разлика от 4-5 гола, след което много лесно отстъпваха инициативата.

През второто полувреме бургаските хандбалисти натрупаха разлика от 6-7 гола, но осем минути преди края „Локомотив” изравни и поведе с 4 гола, за да се стигне до крайното 34:37. Така за първи път „Фрегата” няма да участва в плейофите на държавното първенство за мъже, след като завърши пети.

Битката за последното 4-то място даващо право на участие във финалната четворка за титлата спечели „Пирин” /Гоце Делчев/, които въпреки загубата в Габрово от „Чардафон” изпревари „Фрегата” и с равен брой точки, но с по-добри показатели в преките двубои, родопчани ще атакуват златните медали.

Двойките във финалната четворка са „Добруджа” – „Чардафон” и лидерът от редовния сезон „Локомотив” /Варна/ – „Пирин”.

В серията се играе до две победи. Победителите от двойките ще оформят супер финала за шампионската титла на България при мъжете за 2017-та година.