„Нефтохимик 2010” загуби и трите си срещи от полуфиналната плейофна серия срещу „Хасково” и ще играе срещу „Берое” за бронзови отличия в държавния шампионат по баскетбол за жени.

По програма серията от мачове за третото място започва в четвъртък, 20 април, от Стара Загора. Три дни по-късно, 23 април, в Бургас е мач № 2, а при равенство в срещите третият двубой трябва да се играе на 26 април, сряда.

В зала „Бойчо Брънзов” отборът на „Хасково” се наложи над бургазлийки с 81:60 и ще има възможност да достигне до първи златен дубъл в историята си. За домакините отличен мач направи резервата Росица Йовчева, която за 17 минути игра отбеляза 13 точки. По 11 отбелязаха Теодора Динева и Тина Требец.

Лидерът от редовния сезон „Хасково” играе за златото срещу „Монтана”. Битката за титлата в женското първенство ще започне в събота, 22 април. Останалите мачове са в Монтана на 26 и 27 април.