В навечерието на Великден „Нефтохимик 2010” надигра „Монтана” с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) и поведе с 2-1 победи във финалната серия в Суперлигата. Така момчетата на треньора Петър Дочев са само на успех от спечелване на шампионската титла на България.

За разлика от първите два мача, този път „Монтана” не успя да се противопостави на своя корав съперник. В бургаската спортна зала „Младост” домакините доминираха на начален удар през целия мач, което беше решаващо за крайния резултат.

„Сервисът работеше много добре. Играхме много събрано. Това ни помогна да държим разлика и да играем по-спокойно. В никакъв случай не беше лесно”, каза след победата Петър Дочев. „Този мач днес беше стратегически важен и за двата отбора. Не мога да не съм щастлив, че спечелихме тази стратегическа победа”, допълни наставникът на бургазлии.

В първия гейм силна серия на Валентин Братоев от начален удар позволи на „Нефтохимик 2010” да излезе с 3 точки напред при 11:8. „Монтана” съумя да изравни при 13:13. Последваха нови силни моменти за домакините, които взеха аванс от 20:14, за да спечелят първия период.

Във втория бургаският тим разби посрещането на „Монтана”. „Нефтохимик 2010” тотално превъзхождаше на сервис, което направи разликата в гейма. От другата страна на мрежата гостите допуснаха много грешки.

Гостите започнаха третия гейм с промяна в състава, като на мястото на Любомир Агонцев влезе Делчо Раев, но и това не доведе желания обрат. Без да даде гейм „Нефтохимик 2010” стигна до победата и поведе в серията.

Четвъртият двубой между двата тима е в понеделник, 17 април, от 18:30 ч. в зала „Младост” в Бургас.