Кръг преди края на редовния сезон в мъжката „А” хандбална група „Фрегата” допусна загуба от отбора на НСА. „Студентите” победиха шампиона с 35:26 /15:14/ и поставиха бургазлии в неприятна за тях ситуация. С 16 т. „Фрегата” отстъпи с място назад и вече заема петото място в класирането. Със същия актив, но с по-добър баланс от директните двубои, четвърти стана „Пирин” /ГД/. Така интригата за четвъртата позиция, която дава право на участие в полуфиналните плейофи, ще се решава в последния кръг.

В заключителното завъртане на 23 април тимът от Гоце Делчев гостува на третия „Чардафон” /26 т./, от когото ще зависи разплитането на сложната ситуация около това четвърто място. Ако Христо Йорданов и компания играят феърплей срещу прекия конкурент на бургаския тим, момчетата на треньора Никола Добрев ще имат шанса да отидат на полуфиналните плейофите. В последния 18-и кръг „Фрегата” е домакин на аутсайдера в групата „Локомотив” /ГО/.

Сигурни участници в полуфиналите за шампионската титла на България са лидерът „Локомотив” /Вн/ – 34 т., „Добруджа” – 26 т. и „Чардафон”.

Заради травма в глезена мача с НСА пропусна Пресиян Йорданов, който обаче ще бъде на линия за финалната битка. С контузия в ръката игра вторият в голмайсторската листа Росен Колев.

Резултати от седемнадесети кръг: ХК „Спартак“ – ХК „Чардафон“ – 22:28 /11:15/, ХК „Локомотив“ ГО – ХК „Пирин 94“ – 24:34 /14:16/, „Локомотив” /Вн/ – „Пирин” /ГД/ 29:20 /14:10/, отложен мач от 11-я кръг; ХК „НСА“ – ХК „Фрегата“ – 35:26 /15:14/, „Осъм” – „Добруджа” 22:29 /9:14/.

снимка: BurgasNews