„Нефтохимик 2010” ще играе срещу загубилия за бронзовите отличия в държавния шампионат по баскетбол за жени. В зала „Бойчо Брънзов” отборът на „Хасково” се наложи над бургазлийки с 81:60 и затвори полуфиналната плейофна серия с 3-0 победи. Така носителят на Купа на България 2017 ще има възможност да достигне до първи златен дубъл в историята си.

„Хасково” си осигури двуцифрен аванс още в края на първата част след 24:10, а впоследствие гостите увеличиха преднината си до 21 точки за 46:25. След почивката „Нефтохимик” така и не успя да се противопостави на съперника си и в крайна сметка допусна третото си поредно поражение в серията.

За домакините отличен мач направи Росица Йовчева, която от скамейката се включи с 13 точки за 17 минути игра. По 11 отбелязаха Теодора Динева и Тина Требец.

Сега хасковлийки ще чакат победителя от двойката „Берое” /Стара Загора/ – „Монтана”.