Втора загуба в полуфиналния плейоф на женската „А” група инкасира „Нефтохимик 2010”. След като отстъпи с 25 т. разлика /95:70/ в първия мач срещу „Хасково”, бургаският тим загуби и втората среща със 71:100 /14:35, 20:28, 21:15, 16:22/ и изостана с 0-2 в серията.

При 63:34 на полувремето „Нефтохимик 2010” направи серия 15-0 и задържи съперника без кош 6 минути и половина. Разликата падна до 14 точки, но „Хасково” увеличи аванса си на над 20 точки и победи.

Най-резултатна за бургазлийки беше Тина Требич с 20 т., Теодора Динева прибави 16, с по 10 т. се отчетоха Росица Йовчева и Габриела Костова. В този мач „Нефтохимик 2010” игра без американката Ашли Прим.

Така лидерът от редовния сезон „Хасково” поведе в серията с 2-0 победи. Следващите мачове от полуфиналния плейоф се местят в Бургас. Срещите са на 13 и 14 април в зала „Бойчо Брънзов”, като още в първия мач носителят на Купа България 2017 може да сложи край на спора и да продължи напред.

В другата среща „Берое” /Стара Загора/ изравни в полуфиналната серия срещу „Монтана” 1-1 след победа с 86:79. В първата среща монтанки се наложиха със 77:73 след продължение.