Морският вълк Михаил Копанов и колегата му Любен Тенекеджиев очаквано спечелиха 37-ото издание на ветроходна регата „Бриз”. Двамата състезатели на ЯК „Порт Бургас” триумфираха със златото в своите класове.

И през трите състезателни дни Михаил Копанов бе убедителен и запази лидерското място в класирането на клас Finn.

В Laser Radial Любен Тенекеджиев постигна осем победи в девет старта и заслужено оглави общото класиране. При мъжете бронз тук спечели Жулиен Владов от ЯК „Черноморец Бургас”.

Третото злато за бургаския ветроходен спорт донесе представителката на ЯК „Черноморец Бургас” Марина Димитрова, която спечели в клас Laser 4.7 при девойки.

В Optimist, девойки младша възраст, сребро извоюва съотборничката й Диана Пашова, а при юноши Димитър Шангов /ЯК Порт Бургас/ взе бронза. С медали за третото място в клас 420 се окичиха Деница Русева/Деметра Дойчева /ЯК Черноморец Бургас/.

При младежи бронз заслужи Никола Кобарелов също от ЯК „Черноморец”, в Laser Standard среброто взе съотборникът му Пламен Янакиев, а в клас 470 Стамо Тенев/Иван Иванов са четвърти.

С регата „Бриз” бе поставено началото на ветроходния сезон за детските и олимпийски класове в България. Състезанието беше в класовете Optimist, Cadet, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 420 и 470.