Лидерът от редовния сезон „Хасково” победи „Нефтохимик 2010” с 95:70 /31:16, 18:13, 20:18, 26:23/ в първи мач от полуфиналите на женското първенство.

Бургаският тим започна добре в срещата, но издържа до средата на първата част. Момичетата на треньора Иван Лепичев бяха спрени от домакините, които направиха серия от 16-5. Така само след десет минути игра „Хасково” се откъсна с 15 точки напред. Разликата стана още по-голяма през втория период, а на почивката двата тима се оттеглиха при 49:29. В останалите две части „Нефтохимик 2010” игра равностойно, но не успя да стопи голямата разлика. Така „Хасково” спечели мача с 25 т. и поведе в серията с 1-0 победи.

Тина Требец записа 24 т. за бургазлийки, а Ашли Прим – 14. В другия полуфинал „Монтана” надигра драматично „Берое” със 77:73 след продължение. Вторите срещи от серията са днес. От 18.00 ч. „Хасково” е отново домакин на „Нефтохимик 2010”, а от 18.30 ч. „Монтана” пак приема „Берое”.