„Нефтохимик” загуби първия мач от плейофите в група „Б”. Бургазлии отстъпиха с 1:2 при гостуването си в Благоевград на „Пирин”. Домакините вече имат преднина от 11 точки пред третия в групата и при оставащи 5 мача има отлични шансове за оцеляване в елита и евентуално борба за турнира Лига Европа.

„Нефтохимик” поведе в мача още в 6-ата минута чрез Иван Вълчанов. При индивидуален негов рейд той проби отдясно, мина лесно покрай капитана Попев и с плътен шут наказа Макенджиев. В 17-ата минута Дюлгеров се справи отлично в отбрана и даде начало на контраатака за „шейховете”. Топката попадна в предни позиции при Живко Петков, но вратаря на „Пирин” отрази шута, насочен в ъгъла. Малко след това отново Петков излезе сам очи в очи срещу Макенджиев, но отново не успя да го преодолее и шутира в аут. Това бе най-чистото положение и този пропуск се оказа решаващ.

В края на полувремето капитанът Попев върна равенството, който навлезе в пеналта и в движение засече топката, пращайки я във вратата на „шейховете”. Ветеранът Иван Цветков направи обрата пълен с гол от дузпа в 74-ата минута. Яни Пехливанов игра с ръка в наказателното поле, която секунди по-късно бе изпълнена точно за 2:1. В класирането „Пирин” излиза на първо място в плейофна група с 37 точки, втори е „Берое” с 35, третата позиция е за „Нефтохимик” с 26 точки, последен е „Локомотив” /ГО/ с 22. В следващия кръг бургазлии гостуват на тима от Горна Оряховица.