Завършиха  финалите на Държавното първенство на хандбалистите до 19 години, а голмайстор стана състезателят на ХК „Фрегата” Росен Колев. Във всички изиграни мачове талантливият хандбалист записа 47 гола. Нападателят получи специален приз след края на финалите.

Росен Колев поразява без грешка мрежите на съперниците и в шампионата при мъжете. Младият хандбалист е отбелязал към момента 126 гола и е на три попадения от първото място, което засега държи бившият му съотборник Димитър Петков /Чардафон/.

Специална награда след финалите заслужи още едно бургаско момче. За най-добър защитник беше обявен състезателят на ХК „Албатрос” Йоан Джока. В идеална седмица място намери лявото крило на „Фрегата” – Станислав Йорданов.
В крайното класиране хандбалистите на „Фрегата” завършиха на 4 място. Във финала за третото място бургаският тим завърши с реми срещу „Добруджа” в редовното време – 35:35 /17:16/. След изпълнения на седемметровите хвърляния обаче по-точен се оказа съперникът, който победи с 40:39.

Шампион на държавното първенство стана „Спартак” /Варна/, които победи на финала „Локомотив” /Горна Оряховица/ с 26:29. В спора за петото място „Интер” надви „Асти 91” с 22:16. Във финала за предпоследната позиция равенство записаха „Левски” и „Албатрос” – 19:19 /12:10/. След дузпи бургазлии спечелиха мача с 23:22 и завършиха на седмо място.