В мач от последния редовен кръг на Първа лига футболистите на „Нефтохимик” загубиха незаслужено при гостуването си на „Пирин” с 0:1. След много силна игра и куп пропуски „шейховете” получиха попадение в края на мача. Единственото попадение в двубоя реализира Станислав Костов в 88-ата минута.

„Нефтохимик” бе по-близо до това да открие резултата през първото полувреме. В 12-та минута пропуск направи Николай Дюлгеров. Две минути по-късно отличен шанс се откри и пред Георги Вълчев, който излезе сам срещу Макенджиев, но шутира встрани от вратата. В 35-та минута, след центриране отдясно, топката стигна до непокрития във вратарското поле Романов, но от непосредствена близост той прати топката в Макенджиев при вдигната несъществуваща засада.

Страхотно спасяване направи Янко Георгиев, след опасен удар с глава на Старокин. Той стреля и след отбитата топка, Георгиев отрази. В края на първата част Николай Дюлгеров пропусна още една възможност, засече центриране отдясно, но сам срещу Макенджиев от 5-6 метра би над вратата.

Второто полувреме бе по-постно с положения и пред двете врати. Резервата Иван Цветков, който влезе в игра в 65-та минута, обаче допринесе за успеха на „Пирин”. До попадението се стигна след невероятен пас на Цветков към Башлиев в края на мача. Той нацели първо гредата, но Станислав Костов бе на точното място, за да засече в опразнената мрежа.

„Трябваше да вкараме едно от положенията. Това е. При статични положения не са стигали до опасности. Оставките в клуба не променят нищо от нашата работа. На този етап всичко е перфектно. Разбира се, че има притеснение, искаме да работим по ясен план. Но на този етап всичко е коректно. Надявам се за в бъдеще да имаме по-голяма сигурност,” каза след мача Христо Янев.

„Имаме да изиграем още мачове, след тях ще правим равносметка. Трябва да печелим точки и да трупаме самочувствие”, допълни наставникът на „шейховете”.

Преди изиграването на останалите срещи от последния кръг на редовния сезон „Пирин” зае седмата позиция във временното класиране с актив от 34 точки, а „Нефтохимик” остава с 26 и ще финишира на 12-о място.

снимка: BurgasNews