Начало
понеделник, 11.12.2006, 15:06 ч.
Предлагат 22 пътни обекта за ремонт PDF Печат Е-мейл

22 обекта от пътната инфраструктура в Бургаска област ще бъдат изпратени в Министерството на регионалното развитие и благоустройството с предложение за финансиране. Това съобщи областният управител Любомир Пантелеев на заседание на Областния съвет за развитие.

На заседанието присъстваха кметове и председатели на общински съвети от региона. Одобреният от тях списък включва обекти от републиканската пътна мрежа, които не са включени за финансиране по програмите на МРРБ и на Фонд "Републиканска пътна инфраструктура". Става въпрос за отсечки, които имат важно национално и регионално значение. Това са основно третокласни пътища от вътрешността на страната към Черноморското крайбрежие, пътища, които отвеждат към старопланинските проходи, обходи на населени места, през които преминават изключително натоварени трасета. Ще бъдат предложени още ремонти на големи съоръжения от републиканската пътна мрежа, които са в рисково състояние, както и обекти за изнасяне на автомобилния поток от центъра на Бургас. Пътищата, посочени в списъка, са в различна степен и фаза на проучване и за по-голяма част от тях е необходимо да се възложат проучвателни и проектни разработки, които точно да определят участъците за строителство и ремонт и вида на строително-ремонтните дейности.
Предложени за одобрение са обекти от второкласната пътна мрежа – отсечките Елхово – Средец – Бургас, Ямбол – Средец и Рижки проход, с обща дължина около 100 км. Предложени за финансиране са още трите прохода Върбишки, Айтоски и Дюлински, отсечките около Лукойл Нефтохим, пътя Царево – Ахтопол и Бургас- Малко Търново.
Общото състояние на областната пътна мрежа не е в много добро състояние, каза в началото на срещата шефът на Областно пътно управление инж. Недьо Плачков. Според него проблеми има навсякъде, където движението минава през населените места. Голямото строителство по Черноморието и застрояването в близост до пътищата също ще да създаде проблеми след време, допълни Плачков. Освен това повечето от отсечките не са съобразени и пригодени за движение на тежкотоварни автомобили. Една от основните причини за това положение са неспазените междуремонтни срокове, обясни още инж. Плачков.
По време на срещата кметовете направиха предложение за включване в списъка на още обекти. До седмица предложенията трябва да бъдат изпратени до нас, каза областният управител Любомир Пантелеев. След като се съберат всички пътни обекти в разширения списък, той ще бъде изпратен в МРРБ, допълни губернаторът. От ресорното министерство ще се поиска среща с техни представители през януари догодина, за да се види кои от предложенията могат да бъдат финансирани.
 

Име:
Коментар:
Код за сигурност:* Code




 
< Предишна   Следваща >
комплекс Гамата
Лукойл
Зоомагазин Зоомания
Достатъчно ли се грижи държавата за децата и младите родители?